Starší článek od Borise Author Znovín cup 2009

29.03.2012 00:00

Lysičtí bikeři nezklamali.

Dne 27. 6. 2009 se na jubilejním desátém ročníku závodu horských kol  Author Znovín cupu ,

který se startoval jako mezinárodní bikekemaraton v hraničním městečku Šatově, se tentokrát sešlo rekordních 1500 účastníků. Mezi našimi a zahraničními cyklisty se na start již tradičně postavila dosti početná skupina bikerů z Lysic. Myslím, že 25 soutěžících z malého městečka na Blanensku, překvapilo nejednoho příznivce tohoto sportu. Podařilo se nám postavit pět týmů, z toho čtyři mužské a jeden ženský. Trať závodu, která vede částečně po našem a rakouském území, byla z předchozích vytrvalých dešťů dosti promáčená a proto pořadatelé

zvolili mokrou variantu a některé blátivé úseky musely být vynechány a nahrazeny jinými.

V den závodu jsme si trošku přivstali a podařilo se nám zajistit si výhodnější postavení na startu, oproti minulým ročníkům. Hlavní šatovská třída se začala rychle zaplňovat a vznikl tak několikset metrový had , který se po výstřelu dal pomalu do pohybu. Jak bylo možno sledovat v České televizi,  která záznam závodu na Čt 4 vysílila, naši cyklisté se tam opravdu

neztratili a naše oranžovobíločerné dresy byly vidět  po celou dobu přenosu. Myslím, že ze

200 přihlášených družstev stojí za pochvalu umístnění, kterého naši jezdci dosáhli. Začneme tím, že se všechna družstva umístnila v první třicítce a to v takové konkurenci je obdivuhodné. Nejlepšího výsledku dosáhlo družstvo CK Lysice 2 ve složení  Michal Španěl, Milan Hrdý, Pavel Koblasa, David Kyjánek a Ivo Štrof, kteří skončili na výborném desátém místě. Na patnáctém místě skončilo družstvo Velmatti Lysice ve složení Boris Vítek, Michal Vítek, Dušan Maixner a Juraj Szabo. Na 23 místě bylo družstvo CK Lysice 1 ve složení Vladimír Smutný, Zdeněk Fojt, Petr Opluštil, František Laník , Miroslav Kyjánek  a na 29 místě pak družstvo CK Lysice 3 - Jaroslav Pánek, Zdeněk Hos, Zdeněk Vimperský, Zbyněk Just a Jaroslav Bláha. V ženských týmech dosáhli naše jezdkyně výborného pátého místa a to ve složení  Vladimíra Vítková, Petra Bohatcová, Soňa Hejdová, Dana Laníková a Darina Kvasnicová.  Když už jsme u žen tak musíme vyzdvihnou umístnění Vlaďky Vítkové, která skončila ve své kategorii na šestém místě a Soni Hejdové na devátém místě. Mezi muži dosáhli výborného výsledku hned tři bikeři, kterým se podařilo dojet dokonce v první stovce a zajistili si tak dobré postavení na startu na příští ročník. Byl to Michal Španěl na 55 místě, potom Vladimír Smutný na 56 místě a Michal Vítek na 84 místě.

Letošní dobré výsledky a dobrá nálada  nás doprovázely i po dojetí a v zázemí  Pivovaru Černá hora a za podpory jejich výrobků , bylo co oslavovat. Všem bych chtěl ještě jednou poděkovat za účast a za odvedené výkony . Teď už se připravujeme na Moravský bikemaraton, který se jede koncem srpna u Zábřehu na Moravě , ale o tom až příště.